Ismét nyitva áll a Bibliamúzeum

Szeptembertől ismét nyitva áll az érdeklődők előtt a jelentősen megújult, átalakult Bibliamúzeum a budapesti Ráday utca 28. szám alatt

A múzeum honlapján (www.bibliamuzeum.com) többek között ezt olvashatjuk: "Az új kiállítás arra a kérdésre kíván választ adni, miért fontos ez a könyv a mai korban is, miért érdemes a Bibliát kézbe venni, kézbe adni és olvasni. A Biblia világát eredeti régészeti tárgyak, másolatok, hagyományos és informatikai interaktív eszközök segítségével mutatjuk be. (...) Úgy próbáltuk kialakítani a múzeumot, hogy ne csak a gyermek- és ifjúsági csoportok, hanem bármely korosztály otthon érezze magát a Biblia világát bemutató kiállításunkon. Tárlatvezetéssel, múzeumpedagógiai foglalkozással és szakmai beszélgetéssel is várjuk a látogatókat. A 2017-re elkészülő bibliatörténeti kiállítás anyagát a Ráday Könyvtárból válogatjuk, a múzeumnak ez a része a biblia szövegtörténetét és a magyar bibliafordítás évszázadait ismerteti."

Nyitva tartás:

• hétfőtől péntekig: 10.00-18.00 között
  • szombat: 10.00-17.00 között
  • vasárnap: szünnap

Szeretettel várják az egyéni és csoportos érdeklődőket a múzeum munkatársai!